Vertigo

Een duizelingwekkende dosis cinema

10.10.2018

Tegen deze films moet Girl het opnemen voor Oscarnominatie beste niet-Engelstalige film

door Vertigo

Volgend jaar dingt Lukas Dhonts Girl mee naar de Oscar voor beste niet-Engelstalige film. De Belgische inzending krijgt concurrentie van kleppers als Alfonso Cuaróns Gouden Leeuw-winnaar Roma (Mexico), Matteo Garrone’s Dogman (Italië), Pawel Pawlikowski’s Cold War (Polen), Ali Abassi’s Gräns (Zweden) en Hirokazu Kore-eda’s Gouden Palm-winnaar Shoplifters (Japan).

Intussen werden alle inzendingen bekendgemaakt. In totaal nemen 87 landen deel aan de competitie, vijf minder dan het recordaantal van vorig jaar. Malawi en Niger zijn er voor het eerst bij met respectievelijk The Road to Sunrise van Shemu Joyah en The Wedding Ring van Rahmatou Keïta.

De volledige lijst vind je hieronder:

Afghanistan – Rona Azim’s Mother, Jamshid Mahmoudi

Algerije – Until the End Of Time, Yasmine Chouikh

Argentinië – El Ángel, Luis Ortega

Armenië – Spitak, Alexander Kott

Australië – Jirga, Benjamin Gilmour

Bangladesh – No Bed Of Roses, Mostofa Sarwar Farooki

België – Girl, Lukas Dhont

Bolivië – The Goalkeeper, Rodrigo Gory” Patiño

Bosnië en Herzegovina – Never Leave Me, Aida Begić

Brazilië – The Great Mystical Circus, Carlos Diegues

Bulgarije – Omnipresent, Ilian Djevelekov

Cambodja – Graves Without A Name, Rithy Panh

Canada – Family Ties, Sophie Dupuis

Chili – …And Suddenly the Dawn, Silvio Caiozzi

China – Hidden Man, Jiang Wen

Colombia – Birds Of Passage, Cristina Gallego – Ciro Guerra

Costa Rica – Medea, Alexandra Latishev

Denemarken – The Guilty, Gustav Möller

Dominicaanse Republiek – Cocote, Nelson Carlo De Los Santos Arias

Duitsland – Never Look Away, Florian Henckel von Donnersmarck

Ecuador – A Son Of Man, Jamaicanoproblem

Egypte – Yomeddine, A.B. Shawky

Estland – Take It Or Leave It, Liina Trishkina-Vanhatalo

Filipijnen – Signal Rock, Chito S. Roño

Finland – Euthanizer, Teemu Nikki

Frankrijk – Memoir Of War, Emmanuel Finkiel

Georgië – Namme, Zaza Khalvashi

Griekenland – Polyxeni, Dora Masklavanou

Hong Kong – Operation Red Sea, Dante Lam

Hongarije – Sunset, László Nemes

IJsland – Woman At War, Benedikt Erlingsson

Indië – Village Rockstars, Rima Das

Indonesië – Marlina The Murderer In Four Acts, Mouly Surya

Iran – No Date – No Signature, Vahid Jalilvand

Irak – The Journey, Mohamed Jabarah Al-Daradji

Israël – The Cakemaker, Ofir Raul Graizer

Italië – Dogman, Matteo Garrone

Japan – Shoplifters, Hirokazu Kore-eda

Jemen – 10 Days before the Wedding, Amr Gamal

Kazachstan – Ayka, Sergey Dvortsevoy

Kenia – Supa Modo, Likarion Wainaina

Kosovo – The Marriage, Blerta Zeqiri

Kroatië – The Eighth Commissioner, Ivan Salaj

Letland – To Be Continued, Ivars Seleckis

Libanon – Capernaum, Nadine Labaki

Litouwen – Wonderful Losers: A Different World, Arunas Matelis

Luxemburg – Gutland, Govinda Van Maele

Macedonië – Secret Ingredient, Gjorce Stavreski

Malawi – The Road To Sunrise, Shemu Joyah

Mexico – ROMA, Alfonso Cuarón

Montenegro – Iskra, Gojko Berkuljan

Marokko – Burnout, Nour-Eddine Lakhmari

Nepal – Panchayat, Shivam Adhikari

Nederland – Bankier van het verzet, Joram Lürsen

Nieuw-Zeeland – Yellow Is Forbidden, Pietra Brettkelly

Niger – The Wedding Ring, Rahmatou Keïta

Noorwegen – What Will People Say, Iram Haq

Oostenrijk – The Waldheim Waltz, Ruth Beckermann

Pakistan – Cake, Asim Abbasi

Palestinïe – Ghost Hunting, Raed Andoni

Panama – Ruben Blades Is Not My Name, Abner Benaim

Paraguay – The Heiresses, Marcelo Martinessi

Peru – Eternity, Oscar Catacora

Polen – Cold War, Pawel Pawlikowski

Portugal – Pilgrimage, João Botelho

Roemenië – I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians, Radu Jude

Rusland – Sobibor, Konstantin Khabensky

Servië – Offenders, Dejan Zecevic

Singapore – Buffalo Boys, Mike Wiluan

Slowakije – The Interpreter, Martin Šulík

Slovenië – Ivan, Janez Burger

Spanje – Champions, Javier Fesser

Taiwan – The Great Buddha+, Hsin-Yao Huang

Thailand – Malila The Farewell Flower, Anucha Boonyawatana

Tsjechië – Winter Flies, Olmo Omerzu

Tunesië – Beauty and the Dogs, Kaouther Ben Hania

Turkije – The Wild Pear Tree, Nuri Bilge Ceylan

Oekraïne – Donbass, Sergei Loznitsa

Uruguay – Twelve-Year Night, Álvaro Brechner

Venezuela – The Family Gustavo, Rondón Córdova

Verenigd Koninkrijk – I Am Not a Witch, Rungano Nyoni

Vietnam – The Tailor, Buu Loc Tran – Kay Nguyen

Wit-Rusland – Crystal Swan, Darya Zhuk

Zuid-Afrika – Sew the Winter to My Skin, Jahmil X.T. Qubeka

Zuid-Korea – Burning, Lee Chang-dong

Zweden – Gräns, Ali Abbasi

Zwitserland – Eldorado, Markus Imhoof

Bron: ScreenDaily

Lees meer over: