Vertigo

Een duizelingwekkende dosis cinema

03.06.2021

Officiële selectie Cannes 2021 onthuld

door Vertigo

Het filmfestival van Cannes heeft de officiële selectie van de 74e editie onthuld. In totaal werden er 61 films geselecteerd, waaronder de openingsfilm Annette van Leos Carax, The French Dispatch van Wes Anderson en Benedetta van Paul Verhoeven.

Verder werden ook Titane van Julia Ducournau (Grave), Red Rocket van Sean Baker (The Florida Project), Nitram van Justin Kurzel (True History of the Kelly Gang), Memoria van Apichatpong Weerasethakul (Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives) en Les olympiades van Jacques Audiard (Un prophète) geselecteerd.

Bekijk de volledige selectie hieronder:

COMPETITIE

“Un héros” (Asghar Farhadi)

“Tout s’est bien passé” (François Ozon)

“Tre piani” (Nanni Moretti)

“Titane” (Julia Ducournau)

“The French Dispatch” (Wes Anderson)

“Red Rocket” (Sean Baker)

“Petrov’s Flu” (Kirill Serebrennikov)

“France” (Bruno Dumont)

“Nitram” (Justin Kurzel)

“Memoria” (Apichatpong Weerasethakul)

“Lingui” (Mahamat-Saleh Haroun)

“Les olympiades” (Jacques Audiard)

“Les intranquilles” (Joachim Lafosse)

“La fracture” (Catherine Corsini)

“Julie (en 12 chapitres)” (Joachim Trier)

“Compartment NO.6” (Juho Kuosmanen)

“Haut et fort” (Nabil Ayouch)

“Ha’berech” (Nadav Lapid)

“Drive My Car” (Ryusuke Hamaguchi)

“Bergman Island” (Mia Hansen-Løve)

“Benedetta” (Paul Verhoeven)

“The Story of My Wife” (Ildikó Enyedi)

“Annette” (Leos Carax)

“Flag Day” (Sean Penn)

CANNES PREMIÈRES

“Evolution” (Kornél Mundruczó)

“Tromperie” (Arnaud Desplechin)

“Cow” (Andrea Arnold)

“Cette musique ne joue pour personne” (Samuel Benchetrit)

“Mothering Sunday” (Eva Husson)

“Serre-moi fort” (Mathieu Amalric)

“In Front of Your Face” (Hong Sang-soo)

“Val” (Ting Poo, Leo Scott)

“JFK Revisited: Through the Looking Glass” (Oliver Stone)

“Jane par Charlotte” (Charlotte Gainsbourg)

UN CERTAIN REGARD

“The Innocents” (Eskil Vogt)

“After Yang” (Kogonada)

“Commitment Hasan” (Hasan Semith Kaplanoglu)

“Lamb” (Valdimar Jóhansson)

“Noche de fuego” (Tatiana Huezo)

“Bonne mère” (Hafsia Herzi)

“Delo” (Alexy German Jr.)

“Blue Bayou” (Justin Chon)

“Moneyboys” (C.B Yi)

“Freda” (Gessica Généus)

“Un monde” (Laura Wandel)

“Let There Be Morning” (Eran Kolirin)

“Unclenching the Fists” (Kira Kovalenko)

“Women Do Cry” (Mina Mileva, Vesela Kazakova)

“Rehana Maryam Noor” (Abdullah Mohammad Saad)

“Great Freedom” (Sebastian Meise)

“La Civil” (Teodora Ana Mihai)

“Gaey Wa’r” (Na Jiazuo)

BUITEN COMPETITIE

“De son vivant” (Emmanuelle Bercot)

“Emergency Declaration” (Han Jae-rim)

“The Velvet Underground” (Todd Haynes)

“Stillwater” (Tom McCarthy)

“Aline” (Valérie Lemercier)

“Bac nord” (Cédric Jimenez)

MIDDERNACHTVERTONINGEN

“Oranges sanguines” (Jean-Christophe Meurisse)

BIJZONDERE VERTONINGEN

“The Year of the Everlasting Storm” (Jafar Panahi, Anthony Chen, Malik Vitthal, Laura Poitras, Dominga Sotomayor, David Lowery, Apichatpong Weerasethakul,)

“H6” (Yé Yé)

“Cahiers noirs” (Shlomi Elkabetz)

“O Marinheiro das montanhas” (Karim Aïnouz)

“Babi Yar, Context” (Sergei Loznitsa)

Bron: Festival de Cannes

Lees meer over: