Vertigo

Een duizelingwekkende dosis cinema

28.07.2016

Gibson, Malick en Portman voeren line-up Filmfestival Venetië aan

door Matti Meurisse

Het 73e Filmfestival van Venetië maakte haar programma bekend dat naar goede gewoonte zowel grote Amerikaanse producties, als kleine internationale projecten bevat.

Eerder raakte bekend dat La La Land, de musical met Ryan Gosling en Emma Stone, het filmfestijn in gang zal zetten. Nu weten we ook dat The Magnificent Seven, de westernremake met Denzel Washington en Chris Pratt, als afsluiter zal fungeren.

Een van de grootste titels is Hacksaw Ridge van Mel Gibson. In het historische drama vertolkt The Amazing Spider-Man-ster Andrew Garfield een legerarts die tijdens de Tweede Wereldoorlog nooit een wapen droeg en toch beloond werd met de Congressional Medal of Honor.

The Light Between Oceans is een drama door Derek Cianfrance (The Place Beyond the Pines) met Michael Fassbender en Alicia Vikander in de hoofdrollen. Ze vertolken een koppel dat een weeskindje adopteert direct na de Eerste Wereldoorlog.

Tom Fords Nocturnal Animals maakt deel uit van de competitie. In de tweede film van de A Single Man-regisseur speelt Amy Adams een vrouw die in de ban raakt van de vermeende wraakfantasie die haar ex-man schreef.

Natalie Portman gaat met twee films naar Venetië: Jackie, de biopic over Jacqueline Kennedy Onassis, en Planetarium over twee zussen die kunnen praten met geesten.

Het dystopisch liefdesverhaal The Bad Batch dingt ook mee naar een Gouden Leeuw. De film met Jim Carrey en Keanu Reeves werd geregisseerd door Ana Lily Amirpour, die furore maakte met haar debuut A Girl Walks Home Alone at Night.

Terrence Malick is op zijn beurt van de partij met de langverwachte documentaire Voyage of Time, ingesproken door Cate Blanchett.

Wim Wenders presenteert  zijn 3D-drama The Beautiful Days of Aranjuez met een kleine rol voor zanger Nick Cave.

IN COMPETITIE
The Bad Batch, Ana Lily Amirpour (VS)
Une Vie, Stephan Brizé (Frankrijk, België)
La La Land, Damien Chazelle (VS)
The Light Between Oceans, Derek Cianfrance (VS, Australië, Nieuw-Zeeland)
El ciudadano ilustre, Mariano Cohn, Gaston Duprat (Argentinië, Spanje)
Spira Mirabilis, Massimo D’Anolfi, Martina Parenti (Italië, Zwitserland)
The Woman Who Left, Lav Diaz (Filipijnen)
La region salvaje, Amat Escalante (Mexico)
Nocturnal Animals, Tom Ford (VS)
Piuma, Roan Johnson (Italië)
Paradise, Andrei Konchalovsky (Rusland, Duitsland)
Brimstone, Martin Koolhoven (Nederland, Duitsland, België, Frankrijk, GB, Zweden)
On the Milky Road, Emir Kusturica (Servië, VS, GB)
Jackie, Pablo Larrain (VS, Chili)
Voyage of Time, Terrence Malik (VS, Duitsland)
El Cristo ciego, Christopher Murray (Chili, Frankrijk)
Frantz, Francois Ozon (Frankrijk)
Questi Giorni, Giuseppe Piccioni (Italië)
Arrival, Denis Villenueve (VS)
The Beautiful Days of Aranjuez, Wim Wenders (Frankrijk, Duitsland)

BUITEN COMPETITIE

Speciale vertoning
The Young Pope (afleveringen 1 en 2), Paolo Sorrentino (Italië, Frankrijk, Spanje, VS)

FICTIE
The Bleeder, Philippe Falardeau (VS, Canada)
The Magnificent Seven, Antoine Fuqua (VS)
Hacksaw Ridge, Mel Gibson (VS)
The Journey, Nick Hamm (GB)
A jamais, Benoit Jacquot (Frankrijk, Portugal)
Gantz:O, Yasushi Kawamura (Japan)
The Age of Shadows, Kim Jee woon (Zuid-Korea)
Monte, Amir Naderi (Italië, VS, Frankrijk)
Tommaso, Kim Rossi Stewart (Italië)

NON-FICTIE
Our War, Bruno Chiaravallotti, Claudio Jampaglia, Benedetta Argentieri (Italië, VS)
I Called Him Morgan, Kasper Collin (Zweden, VS)
One More Time with Feeling, Andrew Dominik (GB)
Austerlitz, Sergei Loznitsa (Duitsland)
Assalto al cielo, Francesco Munzi (Italië)
Safari, Ulrich Seidl (Oostenrijk, Denemarken)
American Anarchist, Charlie Siskel (VS)

HORIZONS
Tarde para la ira, Raul Arevalo (Spanje)
King of the Belgians, Peter Brosens, Jessica Woolworth (België, Nederland, Bulgarije)
Through the Wall, Rama Burshtein (Israël)
Liberami, Federica Di Giacomo (Italië, Frankrijk)
Big Big World, Reha Erdem (Turkije)
Gukuroku, Ishikawa Kei (Japan)
Maudit Poutine, Karl Lemieux, (Canada)
Sao Jorge, Marco Martins (Portugal, Frankrijk)
Dawson City: Frozen Time, Bill Morrison (VS, Frankrijk)
Reparer les vivants, Katell Quillevere (Frankrijk, België)
White Sun, Deepak Rauniyar (Nepal, VS, Qatar, Nederland)
Malaria, Parviz Shahbazi (Iran)
Kekszakallu, Gaston Solnicky (Argentinië)
Home, Fien Troch (België)
Die Einsiedler, Fien Troch (Duitsland, Oostenrijk)
Il più grande sogno (Italië)
Boys in the Trees, Nicholas Verso (Australië)
Bitter Money, Wang Bing (China)

Speciale buiten-competitie-vertoning
Dark Night, Tim Sutton (VS)
Planetarium, Rebecca Zlotowski (Frankrijk, België)

CINEMA IN THE GARDEN

Inseparables, Marcos Carnevale (Argentinië)
Franca: Chaos and Creation, Francesco Carrozzini (Italië, VS)
In Dubious Battle, James Franco (VS)
The Net, Kim Ki-duk (Zuid-Korea)
Summertime, Gabriele Muccino (Italië)
The Secret Life of Pets, Chris Renaud, Yarrow Cheney (VS)
Robinu, Michele Santoro (Italië)
My Art, Laurie Simmons (VS)

Bron: Variety

@MattiMeurisse