Vertigo

Een duizelingwekkende dosis cinema

05.03.2018

En de Oscars gingen naar…

door Vertigo

In het Dolby Theatre in Los Angeles werden vannacht voor de 90e keer de Academy Awards uitgereikt.

The Shape of Water van Guillermo del Toro maakte zijn favorietenrol waar en kon vier nominaties verzilveren: Beste Film, Beste Regie, Beste Productiedesign en Beste Soundtrack.

In de acteurscategorieën wonnen Gary Oldman, Frances McDormand, Sam Rockwell en Allison Janney.

BESTE FILM

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

BESTE ACTEUR

Timothée Chalamet – Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Denzel Washington – Roman J Israel, Esq

 

BESTE ACTRICE

Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

 

BESTE ACTEUR IN EEN BIJROL

Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

BESTE ACTRICE IN EEN BIJROL

Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – I, Tonya
Leslie Manville – Phantom Thread
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

 

BESTE REGISSEUR

Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
Guillermo del Toro – The Shape of Water
Greta Gerwig – Lady Bird
Christopher Nolan – Dunkirk
Jordan Peele – Get Out

 

BESTE ORIGINELE SCENARIO

The Big Sick
Get Out
Lady Bird

The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

BEST BEWERKTE SCENARIO

Call Me by Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

 

BESTE CINEMATOGRAFIE

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

 

BESTE DOCUMENTAIRE

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

 

BESTE VISUELE EFFECTEN

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

 

BESTE GELUIDSMONTAGE

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

 

BESTE GELUID

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

 

BESTE FILMMONTAGE

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

BESTE PRODUCTIEDESIGN

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

 

BESTE BUITENLANDSE FILM

A Fantastic Woman (Chili)
On Body and Soul (Hongarije)
The Insult  (Libanon)
Loveless  (Rusland)
The Square (Zweden)

BESTE ANIMATIEFILM

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand

Loving Vincent

 

BESTE KORTFILM

Dekalb Elementary
The 11 O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
All Of Us

 

BESTE KORTE DOCUMENTAIRE

Edith & Eddie
Heaven is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)

Knifeskills
Traffic Stop

 

BESTE KORTE ANIMATIEFILM

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

 

BESTE SOUNDTRACK

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

BESTE ORIGINELE NUMMER

Remember Me (Coco)
Mystery of Love (Call Me By Your Name)
This Is Me ( The Greatest Showman)
Mighty River (Mudbound)
Stand Up For Something (Marshall)

BESTE KOSTUUMS

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria and Abdul

 

BESTE MAKE-UP EN HAAR

Darkest Hour
Victoria and Abdul
Wonder

Bron: The Guardian