Vertigo

Een duizelingwekkende dosis cinema

22.08.2018

En de Ensors 2018-genomineerden zijn…

door Vertigo

  1. Beste Film
  • Cargo (van Gilles Coulier, productie De Wereldvrede)
  • Façades (van Kaat Beels, productie De Mensen)
  • Le fidèle (van Michaël R.Roskam, productie Savage Film)
  • Patser (van Adil El Arbi en Bilall Fallah, productie A Team Productions)
  • Zagros (van Sahim Omar Kalifa, productie A Private View)
  1. Beste Regie Film
  • Adil El Arbi & Bilall Fallah (Patser)
  • Kaat Beels & Nathalie Basteyns (Façades)
  • Gilles Coulier (Cargo)
  • Sahim Omar Kalifa (Zagros)
  • Michaël R. Roskam (Le fidèle)
  1. Beste Scenario Film
  • Gilles Coulier en Tom Dupont (Cargo)
  • Sahim Omar Kalifa, Jean-claude Van Rijckeghem (Zagros)
  • Jan Pepermans (Façades)
  • Michaël R. Roskam (Le fidèle)
  • Bert Scholiers (Charlie en Hannah gaan uit)
  1. Beste Acteur Film
  • Sebastien Dewaele (Cargo)
  • Johan Leysen (Façades)
  • Sam Louwyck (Cargo)
  • Matthias Schoenaerts (Le fidèle)
  • Wim Willaert (Cargo)
  1. Beste Actrice Film
  • Evelien Bosmans (Charlie en Hannah gaan uit)
  • Natali Broods (Façades)
  • Viviane De Muynck (Vele hemels boven de zevende)
  • Adèle Exarchopoulos (Le fidèle)
  • Halima Ilter (Zagros)
  1. Beste Director of Photography Film
  • Robrecht Heyvaert (Patser)
  • Ruben Impens (Zagros)
  • Nicolas Karakatsanis (Le fidèle)
  • Anton Mertens (Façades)
  • David Williamson (Cargo)
  1. Beste Production Design Film
  • Philippe Bertin, Charlotte Goethals, Evalotte Oosterop, Valerie Le Roy (Cargo)
  • Philippe Bertin, Kristin Van Passel, Barbara Bijelic (Zagros)
  • Geert Paredis, Kristin Van Passel, Mariel Hoevenaars (Le fidèle)
  • Hubert Pouille, Catherine Marchand, Li Dang-vu (Façades)
  • Stijn Verhoeven, Darien Biesmans, Katrien Frenssen, Nina Caspari (Patser)
  1. Beste Muziek Film
  • Peter Baert (Façades)
  • Hannes De Meyer (Patser)
  • Raf Keunen (Le fidèle)
  • Spinvis (Vele Hemels boven de zevende)
  • Liesa van der Aa (Cargo)
  1. Beste Montage Film
  • Adil El Arbi, Bilall Fallah, Kobe Van Steenberghe, Thijs Van Nuffel (Patser)
  • Tom Denoyette (Cargo)
  • Alain Dessauvage (Le fidèle)
  • Bert Jacobs bert (Façades)
  • Philippe Ravoet (Het Tweede Gelaat)
  1. Beste Documentaire
  • Ceres van Janet van den Brand (productie Diplodokus)
  • Cornered in molenbeek van Sahim Omar Kalifa (productie Fred Vrancken)
  • Michel, acteur verliest de woorden van Irma Wijsman en Patrick Minks (productie Irma Wijsman en Patrick Minks)
  • Rabot van Christina Vandekerckhove (productie Peter Krüger)
  • Taboe (een-reeks) van Philippe Geubels (productie Panenka)
  1. Beste Jeugdfilm
  • Baba Yega: The Movie van Michael Van Ostade (productie Geronimo)
  • Helden boven Alles van Geerard van de Walle (productie Hotel Hungaria)
  • K3 Love Cruise van Frederik Sonck (productie Studio 100)
  • Rosie & Moussa van Dorothée van den Berghe (productie Caviar)
  • Zooks van Dimitri Leue (productie Sancta)
  1. Beste TV-serie
  • De Infiltrant van Joël Vanhoebrouck (productie Eyeworks)
  • Gevoel voor tumor van Tom Goris (productie Sylvester Productions)
  • Salamander 2 van Frank Van Mechelen (productie Skyline Entertainment)
  • Tabula rasa van Kaat Beels & Jonas Govaerts (productie Caviar)
  • Tytgat chocolat van Marc Bryssinck en Filip Lenaerts (productie De Mensen)
  1. Beste scenario TV-serie
  • Malin-Sarah Gozin, Veerle Baetens, Christophe Dirickx (Tabula rasa)
  • Bas Adriaensen, Philippe De Schepper (De Infiltrant)
  • Marc Bryssinck , Filip Lenaerts (Tytgat chocolat)
  • Leander Verdievel, Mathias Claeys, Tom Goris (Gevoel voor tumor)
  • Ward Hulselmans (Salamander 2)
  1. Beste Regie TV-serie
  • Tom Goris (Gevoel voor tumor)
  • Kaat Beels & Jonas Govaerts (Tabula rasa)
  • Marc Bryssinck , Filip Lenaerts (Tytgat chocolat)
  • Joël Vanhoebrouck (De Infiltrant)
  • Frank Van Mechelen (Salamander 2)
  1. Beste Acteur TV-serie
  • Jeroen Perceval (Tabula rasa)
  • Dirk Roofthooft (De infiltrant)
  • Peter van den Begin (Tabula rasa)
  • Stijn Van Opstal (Tabula rasa)
  • Geert Van Rampelberg (De infiltrant)
  1. Beste Actrice TV-serie
  • Veerle Baetens (Tabula rasa)
  • Natali Broods (De infiltrant)
  • Natali Broods (Tabula rasa)
  • Marthe Schneider (Gevoel voor tumor)
  • Lynn Van Royen (Tabula rasa)

Lees meer over: