Vertigo

Een duizelingwekkende dosis cinema

19.11.2020

Adil & Bilalls Bad Boys for Life maakt opnieuw kans op awards

door Vertigo

Bad Boys for Life van Adil El Arbi en Bilall Fallah won nog maar net twee People’s Choice Awards of de film heeft twee nominaties in de wacht gesleept voor de Super Critics Choice Awards, een reeks prijzen voor actie- en andere genrefilms.

De Bad Boys-threequel werd genomineerd voor Beste Actiefilm en zal het opnemen tegen Da 5 Bloods, Extraction, Greyhound, The Hunt, Mulan, The Outpost en Tenet.

Will Smith maakt dan weer kans op de award voor Beste Acteur in een Actiefilm, vlak nadat hij voor Bad Boys for Life al de People’s Choice Award voor Acteur van het jaar won.

Smiths concurrentie bestaat uit Tom Hanks (Greyhound), Chris Hemsworth (Extraction), Caleb Landry Jones (The Outpost), Delroy Lindo (Da 5 Bloods) en John David Washington (Tenet).

Verder werd The Old Guard met Matthias Schoenaerts genomineerd voor Beste Superheldenfilm, net als Birds of Prey, Secret Society of Second-Born Royals, Sonic the Hedgehog en Superman: Man of Tomorrow.

Schoenaerts’ The Old Guard-collega’s Charlize Theron, Kiki Layne en Chiwetel Ejiofor werden genomineerd in de acteercategorieën voor superheldenfilms.

Bekijk alle nominaties hieronder:

BEST ACTION MOVIE
Bad Boys For Life (Sony)
Da 5 Bloods (Netflix)
Extraction (Netflix)
Greyhound (Apple TV+)
The Hunt (Universal)
Mulan (Disney+)
The Outpost (Screen Media)
Tenet (Warner Bros.)

BEST ACTOR IN AN ACTION MOVIE
Tom Hanks – Greyhound (Apple TV+)
Chris Hemsworth – Extraction (Netflix)
Caleb Landry Jones – The Outpost (Screen Media)
Delroy Lindo – Da 5 Bloods (Netflix)
Will Smith – Bad Boys For Life (Sony)
John David Washington – Tenet (Warner Bros)

BEST ACTRESS IN AN ACTION MOVIE
Betty Gilpin – The Hunt (Universal)
Yifei Liu – Mulan (Disney+)
Blake Lively – The Rhythm Section (Paramount)
Iliza Shlesinger – Spenser Confidential (Netflix)
Hilary Swank – The Hunt (Universal)

BEST ANIMATED MOVIE
Onward (Disney+)
Over the Moon (Netflix)
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (Netflix)
Soul (Disney+)
The Willoughbys (Netflix)
Wolfwalkers (Apple / GKIDS)

BEST VOICE ACTOR IN AN ANIMATED MOVIE
Jamie Foxx – Soul (Disney+)
Will Forte – The Willoughbys (Netflix)
Tom Holland – Onward (Disney+)
John Krasinski – Animal Crackers (Netflix)
Chris Pratt – Onward (Disney+)
Sam Rockwell – The One and Only Ivan (Disney+)

BEST VOICE ACTRESS IN AN ANIMATED MOVIE
Tina Fey – Soul (Disney+)
Honor Kneafsey – Wolfwalkers (Apple / GKIDS)
Maya Rudolph – The Willoughbys (Netflix)
Phillipa Soo – Over the Moon (Netflix)
Octavia Spencer – Onward (Disney+)
Eva Whittaker – Wolfwalkers (Apple / GKIDS)

BEST SUPERHERO MOVIE*
Birds of Prey (Warner Bros.)
The Old Guard (Netflix)
Secret Society of Second-Born Royals (Disney+)
Sonic The Hedgehog (Paramount)
Superman: Man of Tomorrow (Warner Bros. Animation)

BEST ACTOR IN A SUPERHERO MOVIE*
Skylar Astin – Secret Society of Second-Born Royals (Disney+)
Jim Carrey – Sonic The Hedgehog (Paramount)
Chiwetel Ejiofor – The Old Guard (Netflix)
Ewan McGregor – Birds of Prey (Warner Bros.)
Ben Schwartz – Sonic The Hedgehog (Paramount)

BEST ACTRESS IN A SUPERHERO MOVIE*
Kiki Layne – The Old Guard (Netflix)
Peyton Elizabeth Lee – Secret Society of Second-Born Royals (Disney+)
Margot Robbie – Birds of Prey (Warner Bros)
Jurnee Smollett – Birds of Prey (Warner Bros)
Charlize Theron – The Old Guard (Netflix)

BEST HORROR MOVIE
Freaky (Universal)
The Invisible Man (Universal)
Relic (IFC Films)
The Rental (IFC Films)
Sputnik (IFC Films)

BEST ACTOR IN A HORROR MOVIE
Ṣọpẹ Dìrísù – His House (Netflix)
Pyotr Fyodorov – Sputnik (IFC Films)
Michiel Huisman – The Other Lamb (IFC Films)
Dan Stevens – The Rental (IFC Films)
Vince Vaughn – Freaky (Universal)

BEST ACTRESS IN A HORROR MOVIE
Haley Bennett – Swallow (IFC Films)
Angela Bettis – 12 Hour Shift (Magnet Releasing)
Elisabeth Moss – The Invisible Man (Universal)
Kathryn Newton – Freaky (Universal)
Sheila Vand – The Rental (IFC Films)

BEST SCIENCE FICTION/FANTASY MOVIE
Love and Monsters (Paramount)
Palm Springs (Hulu and NEON)
Possessor (NEON)
Synchronic (Well Go USA)
The Vast of Night (Amazon Studios)

BEST ACTOR IN A SCIENCE FICTION/FANTASY MOVIE
Christopher Abbott – Possessor (NEON)
Jake Horowitz – The Vast of Night (Amazon Studios)
Anthony Mackie – Synchronic (Well Go USA)
Andy Samberg – Palm Springs (Hulu and NEON)
J.K. Simmons – Palm Springs (Hulu and NEON)

BEST ACTRESS IN A SCIENCE FICTION/FANTASY MOVIE
Ally Ioannides – Synchronic (Well Go USA)
Katherine Langford – Spontaneous (Paramount)
Sierra McCormick – The Vast of Night (Amazon Studios)
Cristin Milioti – Palm Springs (Hulu and NEON)
Andrea Riseborough – Possessor (NEON)

BEST VILLAIN IN A MOVIE
Jim Carrey – Sonic The Hedgehog (Paramount)
Kathryn Newton – Freaky (Universal)
Martin Short and Jane Krakowski – The Willoughbys (Netflix)
J.K. Simmons – Palm Springs (Hulu and NEON)
Hilary Swank – The Hunt (Universal)

* Superhero categories also include Comic Book and Video Game Inspired Movies

Bron: Deadline