Vertigo

Een duizelingwekkende dosis cinema

10.09.2017

Guillermo del Toro wint Gouden Leeuw voor The Shape of Water

door Vertigo

Guillermo del Toro heeft de hoofdvogel – ook wel: de Gouden Leeuw – afgeschoten op het recentste Filmfestival van Venetië voor zijn modern sprookje The Shape of Water. In het sprookje wordt een doofstomme dame verliefd op een waterwezen dat gevangengehouden wordt door de Amerikaanse overheid.

“Ik geloof in leven, liefde en cinema,” zei een zichtbaar ontroerde del Toro toen hij de prijs in ontvangst nam en op een indrukwekkende staande ovatie getrakteerd werd. The Shape of Water werd de afgelopen dagen ook op de filmfestivals van Telluride en Toronto warm onthaald.

De Grote Prijs van de Jury ging naar de Israëlische regisseur Samuel Maoz voor Foxtrot, zijn eerste film sinds het gelauwerde Lebanon. De Franse cineast Xavier Legrand werd bekroond met de Prijs voor de Beste Regisseur voor Custody, een beenhard echtscheidingsdrama.

Alle winnaars zoals ze opgesomd werd door Variety:

IN COMPETITION

Golden Lion: “The Shape of Water,” Guillermo del Toro

Grand Jury Prize: “Foxtrot,” Samuel Maoz

Silver Lion for Best Director: Xavier Legrand, “Custody”

Volpi Cup for Best Actress: Charlotte Rampling, “Hannah”

Volpi Cup for Best Actor: Kamel El Basha, “The Insult”

Best Screenplay: “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri,” Martin McDonagh

Special Jury Prize: “Sweet Country,” Warwick Thornton

Marcello Mastroianni Award for Young Performer: Charlie Plummer, “Lean on Pete”

HORIZONS (ORIZZONTI)

Best Film: “Nico, 1988,” Susanna Nicchiarelli

Best Director: Vahid Jalilvand, “No Date, No Signature”

Special Jury Prize: “Caniba,” Verena Paravel and Lucien Castaing-Taylor

Best Actress: Lyna Khoudri, “Les bienheureux”

Best Actor: Navid Mohammadzadeh, “No Date, No Signature”

Best Screenplay: “Oblivion Verses,” Dominique Wellinski and Rene Ballesteros

Best Short Film: “Gros chagrin,” Céline Devaux

LION OF THE FUTURE

Luigi De Laurentiis Award for Best Debut Film: “Custody,” Xavier Legrand

VENICE CLASSICS

Best Documentary on Cinema: “The Prince and the Dybbuk,” Elvira Niewiera and Piotr Rosolowski

Best Restored Film: “Come and See”

VIRTUAL REALITY COMPETITION

Best Virtual Reality:
“Arden’s Wake (Expanded),” Eugene Y.K. Chung

Best Virtual Reality Experience: “La Camera Isabbiata,” Laurie Anderson and Hsin-chien Huang

Best Virtual Reality Story: “Bloodless,” Gina Kim